Adršpach a okolí - Letní aktivity

Koupání

Koupání

Koupání v bývalé pískovně v Adršpachu je oficiálně zakázáno, lze se však po hladině plavit na vypůjčených lodích či šlapadlech.

Koupání v okolí:

  • Veřejné koupaliště v Teplicích nad Metují, 3km od Adršpachu
  • Veřejné koupaliště v Meziměstí, 14 km od Adršpachu (areál se 4mi bazény je v letní sezóně otevřen od 9-20 hodin po celý týden)
  • Veřejné koupaliště v Polici nad Metují, 10 km od Adršpachu
  • Přírodní jezírko na Bischofsteinu

Horolezectví

Horolezectví

Adršpašsko-teplické skály patří k nejznámějším lezeckým oblastem v České republice a jsou pojmem i v zahraničí. Skalní pískovcové stěny dosahují výšky až 70 metrů a rozkládají se na ploše 20 km čtverečních. Zdejší úchvatné scenérie jsou pověstné a pro horolezce představují pravý ráj. Vzhledem k tomu, že celá oblast Adršpašsko-teplických skal byla roku 1933 vyhlášena NPR a roku 1991 se stala součástí CHKO Broumovsko, je zde nutné dodržovat všechna pravidla ochrany přírody. Je samozřejmostí, že platí všechna pravidla platná pro lezení na pískovci. Vřele doporučujeme sledovat vývěsku ČHS u vstupu do skal, bývají zde informace o zpřístupněných oblastech, které vám pomohou vyhnout se případným problémům. Výuku skalního lezení a slaňování si můžete objednat přes outdoorovou firmu ETC SPORT. Více na www.etc-sport.cz.

Golf

Golf

V okolí Adršpachu si můžete zahrát i sport, který se stal během několika posledních let neskutečně populárním – golf. Vyrazit na něj můžete například do Mladých Buků či do golfového rezortu Nová Amerika.

Golf Resort Nová Amerika

Areál Nová Amerika nedaleko Trutnova patří mezi největší golfová hřiště v České republice vůbec. V nádherném prostředí překrásné krajiny si můžete zahrát celkem na čtyřech samostatných hřištích – The Bohemien Garden, Maple Hills, Woodland a na tréninkovém hřišti doplněném nejmodernějšími simulátory FSG, které se nacházejí v klubové místnosti se stylovým krbem.

Golf Club Mladé Buky

Alternativou pak může být osmnáctijamkové hřiště v kopcích nedaleko Mladých Buků. Krom klasické hry můžete vyzkoušet i golfový simulátor, pronajmout si svého soukromého trenéra a nebo se přihlásit na jeden z otevřených turnajů.

Jezdectví

Jezdectví

Ve východní Čechách právě zažívají boom, tzv. hippo stezek. Značené jezdecké stezky (bílý čtverec s modrým, červeným nebo žlutým kruhem uprostřed) se ve východních Čechách táhnou v délce přes 300 km. Na koni si můžete zajezdit i přímo v Hucul ranči v Dolním Adršpachu, nebo pokud jste milovníci westernu, tak si určitě nenechte ujít westernové vyjížďky v Malém Poříčí – 5 km od Náchoda.