Krkonoše a okolí - Letní aktivity

Koupání

Retro park – Sejfy

Retro park – Sejfy

Přírodní charakter plovárny vytváří příjemné prostředí pro relaxaci a zároveň nabízí dostatečný prostor pro sportovní aktivity. 50 metrový bazén s postupným dnem, dětské hřiště, pískoviště, brouzdaliště, půjčovna sportovních potřeb (bez poplatku), stojany na kola, převlékárny, sprchy na studenou vodu, sprchy s mincovním automatem na teplou vodu, občerstvení, parkoviště (bez poplatku). Sporty, které lze zdarma provozovat Beach volejbal, ping pong, petanque a badminton.


Letní koupaliště - Trutnov

Letní koupaliště - Trutnov

Vyhřívaný plavecký bazén, vyhřívané laguny tobogán - 96 m, skluzavka, plážový volejbal, nohejbal, dětský bazén, restaurace, rychlé občerstvení, aerobic, minigolf, stoly na stolní tenis, půjčovna sportovních a plaveckých pomůcek, trampolíny, dětské hřiště.


Letní koupaliště – Jablonec nad Jizerou

Letní koupaliště – Jablonec nad Jizerou

Ve sportovním areálu Pilišťata naleznete od roku 1937 fungující městskou plovárnu, která byla na začátku sedmdesátých let minulého století přestavěna na koupaliště a vybavena nezbytným zázemím, jako je bufet, sprchy a převlékárny. Otevřeno: denně 08:00 - 19:00 hodin. Plavecký bazén o rozměrech 50 x 25 m, maximální hloubka 2 m, dětské koupaliště se skluzavkou, stánek s občerstvením. Parkovací plocha ve vzdálenosti cca 150 m.


AQUA Park Špindlerův Mlýn

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Areál AQUA Parku Vám nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového tobogánu. K dispozici jsou i malá a velká vířivka, divoká řeka, vlnobití, sauna a další atrakce.Teplota vody v rekreačním bazénu je 28oC, ve vířivkách 33oC. V bazénech jsou umístěny masážní trysky i perličková masážní lůžka. Děti mají k dispozici hříbek s padající vodou, stříkající ucpávačku a nerezový skluz.


Sportcentrum hotel Horizont Pec pod Sněžkou

Sportcentrum hotel Horizont Pec pod Sněžkou

Bazén s protiproudem (v letních měsících i venkovní vstup do bazénu s možností slunění), whirlpool, sauna s osvěžujícím bazénkem a odpočinkovým prostorem, solárium. Pro sportovce ricochet 2 kurty, squash 1 kurt, fitness posilovací stroje, veslovací trenažér, rotopedy, spinning, kuželková dráha.

Rehabilitační bazén s termální vodou – Janské Lázně

Rehabilitační bazén s termální vodou – Janské Lázně

Bazén se nachází za Lázeňským domem. Hosté mají pohodlný přístup do bazénu výtahem ze spojovací chodby mezi Lázeňským domem a Terrou nebo přímo z Obchodní ulice. Bazén má asymetrický tvar, jeho vodní plocha je cca 230 m2, hloubka od 1,2 do 1,5m. Je zásobován termální vodou z léčivých pramenů Janova a Černého. Další součástí bazénu jsou různé vodní atrakce jako vodní clona, protiproud, masážní a perličková lůžka a dvě perličkové lázně, z nichž jedna má teplotu 32 °C. Dva další perličkové bazénky jsou pacientům k dispozici na venkovní terase.

Krytý plavecký bazén a sauna - Jilemnice

Bazén má 4 plavecké dráhy a je 25 m dlouhý s proměnnou hloubkou 1,1 m - 1,6 m. Součástí komplexu je také dětský bazének s vodním chrličem.


Krytý plavecký bazén a sauna – Trutnov

Krytý plavecký bazén a sauna – Trutnov

Velký bazén - 25 m, 8 drah dětský bazén - 12 x 6 m skokanské můstky sauna solárium (nejlevnější v Trutnově) masér, fitness, whirpool.


Rybaření na území Krkonoš

Rybolov

Vody na území národního parku mají dva správce. V případě velkých toků je jím státní podnik Povodí Labe, zatímco drobné toky a Labskou přehradu (sportovní revír) má na starosti Správa KRNAP, odbor péče o les. Ostatní sportovní revíry jsou obhospodařovány rybářskými svazy. Na území národního parku se nacházejí chovné potoky, přítoky a řeky, kde se sportovně neloví. Kromě řeky Jizerky sem patří Žalský potok, Benecký potok, Hamerský potok, Vítkovický potok, Černý ručej, v Harrachově je to Milnice a Rýžovištní potok a Mumlava. Do výčtu chovných potoků patří ještě Svatopetrský potok ve Špindlerově Mlýně.

Pro lov ve vodách na území národního parku platí pravidla daná Českým rybářským svazem, územními rybářskými svazy, Správou KRNAP pro pohyb v národním parku a českými zákony. Povolenku můžete zakoupit pouze s platným rybářským lístkem. Pro území KRNAP (vyjma Labskou přehradu) prodávají povolenky pobočky územních rybářských svazů v Horním Maršově, Hostinném, Jilemnici, Trutnově a prodejna rybářských potřeb ve Vrchlabí Více informací o kontaktech a cenách za povolenky pro území národního parku se dozvíte na www.vcus.regis.cz

Golf

Golf & Country Club Prosečné

Golf & Country Club Prosečné

Vznikl v katastru obce Prosečné, vzdálené 9 km od Vrchlabí. Golf club byl založen na jaře 2001 a nabízí 9-jamkového hřiště. Zázemí zajišťuje stylová krkonošská hospůdka U tří jasanů, která je klubovým domem. Recepce, šatny a malá terasa postavená u prvního odpaliště je nezbytnou součástí zařízení.


Golf club Harrachov

Golf club Harrachov

Club byl založen roku 1999 a v roce 2000 byla zahájena výstavba 9 jamkového hřiště. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Jedná se o jedno z nejvýše položených hřišť v čechách (730 m.n.m) zasazené do krásné přírody západních Krkonoš. Poloha hřiště v horském středisku umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou. Předností hřiště je omezená (řízená) průchodnost hráčů, maximální počet skupin na hřišti je 7, to zajistí každému hráči dostatek soukromí a klidu pro svou hru.


Golfové hříště Mladé Buky – GRUND RESORT

Golfové hříště Mladé Buky – GRUND RESORT

Golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Areál je situovaný v malebné podkrkonošské krajině, nabízí neopakovatelné výhledy na masiv Východních Krkonoš včetně jejich dominanty Sněžky a na překrásné Vraní hory a Zvičinu. Po rozsáhlé přestavbě celého areálu je od září 2009 k dispozici nové, 18jamkové hřiště, cvičné 6jamkové hřiště s cvičnými chipping a putting greeny a krytý driving range, včetně zázemí a osvětlení.

Adrenalin

Lanový park – Janské Lázně

Lanový park – Janské Lázně

Lanový park ve stromech se skládá ze cca 40ti překážek ve dvou okruzích. Kromě jiných zajímavých lanových překážek se zde můžete ze stromu na strom dopravit i na saních nebo na kole. Dále na vás v lanovém parku čeká adrenalinový zážitek v podobě skoku z 12ti metrů a několik přejezdů na kladce. Lanový Baby park je určen dětem od 100 do 140 cm výšky. Děti jsou jištěny bezpečným samojistícím zařízením. Velký lanový park Velký lanový park je jištěn ferratovým systémem, je určen osobám nad 140 cm, má 40 překážek ve výšce 4-12 m. Celý okruh trvá cca 2 hod. Při průchodu lanovým parkem můžete zvolit mezi velkým nebo jedním z malých okruhů.


Relax park – Pec pod Sněžkou

Relax park – Pec pod Sněžkou

Nově vystavěné sportovně relaxační centrum je vybaveno atrakcemi pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Jeho provoz je celoroční a večerní jízdy na horské bobové dráze jsou velkým lákadlem pro návštěvníky parku. Horská bobová dráha v Peci pod Sněžkou je výjimečná svou atypickou tratí vystavěnou po úbočí strmého svahu nabízející množství zatáček a speciálních okruhů vedoucích v některých místech až 8m nad zemí s 90ti metrovým převýšením. Lanové centrum "MONKEYPARK" je projektováno tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky. Osmimístné trampolíny uspokojí jak děti tak dospívající mládež nebo dospělé do váhy 70 kg. Jízdu na kladce nad hlavami turistů proudících na Sněžku a nad peckou přehradou prostě nemůžete přehlédnout.


Monkey park - Špindlerův Mlýn

Monkey park - Špindlerův Mlýn

Nejdelší lanový park v Krkonoších má v nejdelší trase celkovou délku 432 m. Je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky.Lezec postupně zdolává překážky zavěšené na lanech mezi stromy ve výšce 2 – 8 metrů. Umístění MonkeyParku je přímo do prostoru vzrostlého lesa přitom celý zážitek umocňuje, protože se tak návštěvník pohybuje – na rozdíl od umělých lanových center – stále v přírodě, pod korunami stromů „mezi nebem a zemí". Nejmenší děti mohou využít pro zdokonalování své zručnosti a obratnosti bezplatný lanový parčík s několika snadnými překážkami.


Bobová dráha – Špindlerův Mlýn

Bobová dráha – Špindlerův Mlýn

Špindlerovská bobovka byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice a patří podle názoru špičkového výrobce z jeho 330 realizací mezi tři najatraktivnější projekty tohoto druhu na světě! Včetně dopravního zařízení má délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.


Bobová dráha – Harrachov

Bobová dráha – Harrachov

Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením cca 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě atraktivní nadzemní křížení. Pro možnost večerních jízd je vlek i dráha osvětlena. Nerezové koryto dráhy a vleku je jako první v ČR v celé délce vyhříváno. Okolí dojezdu bobové dráhy bylo dopracováváno do lesoparkové podoby s lavičkami, průtočným potůčkem s dřevěným vantrokem a dětmi hodně oblíbenými volně manipulovatelnými propustmi, lesním jezírkem a klidovou odpočinkovou travnatou plochou nekomerčního projektu nazvaného „Vodní svět".


Monkey park – Harrachov

Monkey park – Harrachov

Disponuje 14 překážkami a je 273 m dlouhý. Poslední dvě překážky lanového parku vedou adrenalinovým 117 m dlouhým skluzem po laně nad horským jezírkem. Atraktivita spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3 – 7 metrů. Jeho umístění přímo do prostoru vzrostlého lesa přitom umocňuje celý zážitek. Návštěvník se tak pohybuje „mezi nebem a zemí", ale je – na rozdíl od umělých lanových center – stále v přírodě, pod korunami stromů a s bonusem atraktivního „přeletu" horského jezírka.

Jezdectví

Kněžická chalupa - Vrchlabí

Kněžická chalupa - Vrchlabí

Leží v nadmořské výšce 700 m n. m. mezi Vrchlabím a Beneckem uprostřed lesíků a pastvin. Je celoročně přístupná automobilem a parkovat lze přímo u objektu. Zde se nemusíte bát sednout na koně. Ten kdo na koňském hřbetu nikdy neseděl si může vyzkoušet, jaký je to pocit. Jsou zde koně, kteří jsou vybráni tak, aby vyhovovali začátečníkům, i pokročilým jezdcům. Protože jízdě na koni se nedá naučit za týden ani za čtrnáct dnů je zde prováděn pouze informativní výcvik, jak by asi ježdění vypadat mělo. Vyjíždí se do nejbližšího okolí i do Krkonošského národního parku. Děti se rády určitě povozí na poníkovi. Všude Vás při Vašem seznamování s koňmi doprovázejí instruktorky, které rády poradí.


Farma Hucul – Vitkovice v Krkonoších

Farma Hucul – Vitkovice v Krkonoších

Horská Farma Hucul se nachází v úbočí svahu Janovy hory, v obci Vítkovice v západní části Krkonoš. Na 300 hektarech pastvin, jež sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů, se pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v české republice. Mezi služby, které Farma Hucul nabízí, patří výuka jízdy na koni, vyjížďky do terénu, , výcvik v jízdárně, vodění dětí. Farma, obklopená stády pasoucích se koní, s podmanivým výhledem na horské hřebeny Krkonoš a údolí řeky Jizerky, láká svou drsnou krásou a působivou atmosférou k návštěvě nejen milovníky jezdeckého umění.


Jízdárna Svoboda nad Úpou

Jízdárna Svoboda nad Úpou

Areál se nachází v krásném prostředí Krkonoš nedaleko hlavní silnice. Je skvělým místem pro lidi, kteří si chtějí odpočinout. Zatímco děti budou jezdit na jízdárně, můžete si v klidu vypít kávu. Rozmanitá krajina v okolí areálu poskytuje možnost ježdění v rozlehlých lesích se značenými turistickými stezkami a po loukách. K ježdění se zde používají anglické koně. Služeb využívají především začátečníci, pro které jsou k dispozici 3 koně, kteří chodí i hipoterapii.