Orlické hory a okolí - Zimní aktivity

Deštné v Orlických horách

Deštné v Orlických horách

Středisko Deštné v Orlických horách nabízí ideální lyžování pro rodiny s dětmi od prosince do dubna každého roku. Sjezdové tratě různých obtížností v délce od 100 – 1200 m jsou pravidelně upravovány a technicky dosněžovány. Široké pláně jsou ideální jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Ve středisku je večerní lyžování. Deštné v Orlických horách je známé výchovou úspěšných skibobistů- vítězů Světového poháru a mistrů světa. Pro vyznavače freestyle je zde velmi kvalitní, denně profesionálně upravovaný Gravity snowpark s mnoha skoky a překážkami. Příznivci běžeckého lyžování mohou využít nástupy na bezmála 100 km stop, které jsou pravidelně upravovány v rámci sdruženého projektu běžeckých stop Orlických hor.

Říčky v Orlických horách

Říčky v Orlických horách

Ski centrum Říčky v Orlických horách, jež vlastní a provozuje Ski klub Ústí nad Orlicí se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý respektive křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zdarma zaparkovat na parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů. Provozní doba je každoročně zpravidla od 1.12. do velikonoc a to od 8.00 hod do 16.00 hod. Večerní lyžování je pak v Pá a So od 17.00 do 20.00 hod.

Čenkovice

Čenkovice

Středisko Čenkovice v Orlických horách nabízí ideální lyžování od prosince do března. Sjezdové tratě v obtížnosti červená a modrá v délce 400 -1000m jsou technicky zasněžovány a denně upravovány. Široké sjezdovky jsou ideální pro všechny lyžaře a to jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Ve středisku je večerní lyžování, snowboardový areál, snowtubing, lyžařská škola, servis, půjčovna a úschovna lyžařského a snowboardového vybavení. Krásná příroda nabízí nádherné a upravované běžecké stopy. Parkoviště zdarma.