Svoboda nad Úpou - pension

.

Číslo objektu: 409

Základní popis

Pension najdete ve Svobodě nad Úpou na úpatí našich nejvyšších hor - Krkonoš.
Svoboda nad Úpou byla odjakživa důležitou křižovatkou na cestě do našich hor. Lze odtud pokračovat dále do Pece pod Sněžkou, Janských Lázní nebo Špindlerova Mlýna. Poskytujeme ubytování v rodinném pensionu s možností vlastního vaření.

Kapacita objektu

22

 

5 pokojů, jsou 2-6ti lůžkové

Vybavení objektu

Vybavení a příslušenství -
- koupelna, WC na každém pokoji
- 2x společenská místnost s TV
- 2x kuchyně
- infrasauna k dispozici
- výčepní zařízení s chlazením
- šipky
- venkovní gril s posezením
- venkovní zastřešený bazén
- Wi-Fi připojení zdarma
- dětské hřiště
- vlastní parkoviště

Tipy na výlet

Černá hora - Janské Lázně
Lanovka, lyžařské vleky a stezka korunami stromů - 4 kilometry od nás / v zimě jezdí skibus zdarma /

Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Klidné lázeňské městečko s nevšední historií se rozkládá na úpatí Černé hory (1299 m n. m), na jejíž vrcholek vede přímo z města kabinová lanová dráha. Díky nově vybudovaným lanovkám, vlekům i běžeckým lyžařským tratím se město stalo špičkovým sportovním a rekreačním střediskem a ideálním východiskem do nejvyšších českých hor Krkonoš jak v zimě pro lyžaře, tak v létě pro cyklisty i pěší turisty.

Sněžka Nejvyšší hora Krkonoš - 12 kilometrů od nás

Nejvyšší hora České republiky (1602 m.n.m.), která se nachází ve východní části Krkonoš na Hraničním hřebenu. Přes její vrchol prochází česko-polská státní hranice. Na severní polské straně spadají srázy do údolí Lomničky, na jižní české do Obřího dolu. Západní svahy se snižují do Úpské rašeliny a východní klesají v Obří hřbet. Na vrcholu hory bylo postaveno několik staveb. Roku 1868 zde vznikla tzv. Česká bouda, která časem zchátrala a byla nedávno odstraněna. Moderní Polská bouda stojí dnes na místě původní Slezské boudy. Počátkem 20. století zde vznikla dřevěná meteorologická stanice vysoká 18 m. Tato stanice byla před lety snesena zpět do údolí. Na vrcholu se nachází též 14 m vysoká kaple Sv. Vavřince naposledy přestavěná v polovině 19. století. Na Sněžce je též nejvýše položená poštovna v České republice. Na vrchol Sněžky vede sedačková lanovka z Pece pod Sněžkou s přestupní stanicí na Růžové hoře. Díky své výšce poskytuje vrchol Sněžky neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny České republiky a Polska. Lanovka byla postavena jako oběžná dvouúseková s dvoumístnými odpojitelnými sedačkami. Za hodinu přepraví 250 osob/hod. při dopravní rychlosti 2,5 m/s. Ze stanice Pec pod Sněžkou (890 m n.m.) je doba jízdy na Růžovou horu (1354 m n.m.) 11 minut, délka úseku 1560 m a dále na Sněžku 13,5 minuty, délka úseku 1967 m. Více než 50 let provozu prokázalo, že lanová dráha je pro ochranu přírody v této lokalitě přínosem. Proto v současné době probíhají intenzivní práce na přípravě výstavby lanové dráhy nové.

ZOO a safari - Dvůr Králové nad Labem Výlet za zvířaty z celého světa - 36 kilometrů od nás

Královédvorská zoologická zahrada vznikla na území původního soukromého parku s překrásnou budovou - kopií renesančního zámku (originál leží u Vídně), kterou nechal jako letohrad postavit začátkem 20. století (1905) továrník Richard Neumann. Po znárodnění textilního průmyslu v roce 1945 vzniklo ve "vile" městské Vlastivědné muzeum, jehož součástí se postupně staly klece s evropskými zvířaty - základ budoucí zoo.

Adršpašské skály
Nádherné skalní město - 20 kilometrů od nás

Unikátní pískovcové skalní město, které láká milovníky přírody již několik století. Stovky vysokých skalních věží a mohutných masivů zde tvoří monumentální scenerii, která ohromí každého návštěvníka svou neobyčejnou krásou. Prohlídkový okruh skalním městem vás nejprve provede labyrintem hlubokých skalních soutěsek a roklí, druhá část okruhu vám naopak umožní řadu krásných pohledů z řady vyhlídkových míst. V těsném sousedství Adršpašských skal najdete i dostatek stravovacích zařízení.

Zámek Kuks Perla barokní architektury - 24 kilometrů od nás

Z rozsáhlého komplexu bývalých lázní, zámku a dalších staveb je v Kuksu zřejmě nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a tzv. Betlém, o kterém bude ještě bližší zmínka. Špitální kostel byl vystavěn podle plánů G. B. Alliprandiho v letech 1707-1715. Zadavatelem stavby byl hrabě František A. Špork. Při pohledu na průčelí kostela se na pravé straně od něj nachází sochařský alegorický cyklus 12 Neřestí, na druhé straně cyklus 12 Ctností. Kromě jedné všechny tyto hodnotné sochy vytvořil Matyáš. B. Braun. Vlastní špitál založil hrabě Špork roku 1708 a byl vystavěn krátce po roce 1715 ).

Sportovní možnosti

Krytý bazén v Janských Lázních 4km, koupaliště Mladé Buky 6km, aquapark v Trutnově 12km. Golfové hřiště Mladé Buky 4km. Nejbližší lyžařský vlek 200m (3 vleky), SkiResort Janské Lázně 3km (kabinová lanová dráha na Černou Horu) - ideální lyžařské terény, v okolí lyžařská škola, půjčovna lyží, sjezdovky s nočním lyžováním, umělým zasněžováním, veškeré služby pro lyžaře, další lyžařská centra Krkonoš - Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Velká a Malá Úpa, běžecké tratě v okolí. Krásná turistika a cykloturistika po hřebenu Krkonoš.

Termín Cena
04.05.2020 - 30.06.2020 4 900 Kč / objekt / noc / bez jídla
01.07.2020 - 31.08.2020 5 200 Kč / objekt / noc / bez jídla
01.09.2020 - 22.12.2020 4 900 Kč / objekt / noc / bez jídla
23.12.2020 - 02.01.2021 7 700 Kč / objekt / noc / bez jídla
03.01.2021 - 31.03.2021 6 600 Kč / objekt / noc / bez jídla

Poznámka k cenám

Ceny v ceníku do 16ti osob, včetně energií, vody, tepla

+ 6 přistýlek za doplatek 100,-Kč/den

 

Vratná kauce na celý dům 3000 Kč.
Domácí zvíře po dohodě za poplatek 30 Kč/den.

Ubytovací poplatek není v ceně - platí osoby nad 18 let - 21,-Kč/den.

Volno

Možný nástup

Obsazeno

Na dotaz

Poznámka: Požadujete-li termín, který přes rezervaci nelze objednat, klikněte zde.Adresa

tel.:+420 499 871 167
e-mail:info@ubytovanikrkonose.cz

Pro více informací přejděte na stránku kontakt.