Tipy pro volný čas

Info o oblasti - Krkonoše a okolíKrkonoše a okolí

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky. Nejvyšší horou Krkonoš je Sněžka (1602 m). Krkonošský hřeben je dlouhý 35 km a začíná na západě v Novosvětském sedle (888 m) a končí na východě v Královeckém sedle (516 m). Více o oblasti.

Info o oblasti - Podkrkonoší a okolíPodkrkonoší a okolí

Malebné území v podhůří východních Krkonoš si oblíbí nejen milovníci přírody. Romanticky zvlněná krajina si vás získá, zvláště pokud u vaší ideální dovolené nemůže chybět kolo nebo běžky. Více o oblasti.

Info o oblasti - Adršpach a okolíAdršpach a okolí

Adršpašsko-teplické skály patří jistě právem k nejnavštěvovanějším místům v České republice. Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály byla vyhlášena již v roce 1933 na rozloze 1771 ha k ochraně zachovalých celků skalních měst. Více o oblasti.

Info o oblasti - Český ráj a okolíČeský ráj a okolí

Český ráj je název pro území ve středním Pojizeří, které vyniká vysokou koncentrací přírodních i historických památek. Leží necelých padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Více o oblasti.

Info o oblasti - Jizerské hory a okolíJizerské hory a okolí

Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku - což je nejvyšší hora české části hor. Více o oblasti.

Info o oblasti - Orlické hory a okolíOrlické hory a okolí

Orlické hory jsou pohořím v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Nejvyšší vrchol je Velká Deštná, 1115 m n. m. Název pohoří je odvozen od řeky Orlice, která tudy po česko-polské hranici protéká. Více o oblasti.