Český ráj a okolí - Letní aktivity

Koupání

Koupání Koupaliště Sedmihorky

Dvou-hektarový rybník Bažantník s čistou vodou poskytuje široké možnosti rekreace. Pláže jsou písčito-travnaté a vstup do vody na hlavní pláži mírný, vhodný i pro děti. V areálu přilehlého autokempu naleznete asfaltové hřiště na volejbal a nohejbal, 3 pinpongové betonové stoly a hřiště na minigolf. Dále je k dispozici pojištěná úschovna kol a půjčovna kol a základního sportovního nářadí. Samozřejmostí je kompletní sociální zařízení (pouze pro návštěvníky z kempu).

Koupaliště Libáň

Městské koupaliště se nachází ve volné přírodě na severovýchodním okraji města, s příjezdem přes náměstí a Komenského ulici v ulici Sportovní v návaznosti na sportovní areál, kde je možnost využití fotbalového hřiště, volejbalového antukového hřiště a nového víceúčelového sportoviště s umělým povrchem. Betonová nádrž rozměrů 46×67 m, s hloubkou 0 až 2 m a s ochozem je napájená vodou ze studní. Plochy určené pro odpočinek a slunění jsou zatravněné, upravované.

Koupaliště Dolní Bukovina

Koupaliště je umístěno v údolní nivě potoka Zábrdky. K dispozici je venkovní betonová nádrž, napouštěné vodou ze studny. Areál má příjemný přírodní charakter s dostatkem zelených ploch i stromů. Na ploše kolem koupaliště lze tábořit. K dispozici je také hřiště na plážový volejbal.

Koupaliště Lomnice nad Popelkou

Koupaliště je umístěno v lokalitě Obora, nedaleko nádraží v Lomnici nad Popelkou. Uprostřed bazénu je ostrůvek. Koupání je na vlastní nebezpečí. V areálu je sociální zařízení, převlékárny, a také možnost občerstvení. Koupaliště je plněno pitnou vodou. Pro aktivní návštěvníky je připraveno víceúčelové hřiště a minigolf. Koupaliště je otevřeno v závislosti na počasí od května do října.

Koupaliště Frýdštejn

Koupaliště je situováno na okraji obce v přírodním prostředí v blízkosti lesa. Plochy ke slunění jsou travnaté. V areálu je také možnost parkování. Bazén má rozměry 25*12 metrů a hloubku 1,2 až 3 metry. K dispozici je také dětský bazén , kurty nebo hřiště na plážový volejbal, dále WC, sprchy, převlékárny atd.

Žlutá plovárna

Sportovní areál v srdci Českého ráje na Malé Skále. Půjčovna kanoí a raftů, půjčovna horských kol, splutí řeky s instruktorem, půjčovna sportovního vybavení a her, zajištění instruktorů pro horolezectví a slaňování. Ideální koupání s travnatou pláží, občerstvení, beach volejbal, volejbal a nohejbal, stolní tenis, kuželky, příjemná hudba, příjemná obsluha, příjemně strávený den!

Koupaliště Kacanovy

Plavecký bazén v areálu tábořiště s částí určenou pro neplavce. U bazénu je dětské brouzdaliště a venkovní sprchy. Dále je v areálu volejbalové hřiště, betonový stůl na stolní tenis a stolní fotbal. Míče a různé sportovní náčiní lze za poplatek zapůjčit ve stánku s občerstvením. Koupaliště Kacanovy leží přímo v srdci Českého ráje. Okolí je vhodné zejména pro pěší výlety a cykloturistiku.

Komárovský rybník

Rybník byl dříve spíše rybářským centrem, dnes však už slouží více jako rekreační centrum západní části Českého ráje. Jeho písčité dno a dobrý přístup do vody jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Romantický obraz dokreslují pískovcové skály a jehličnaté lesy. K dispozici je několik pláží a návštěvníci jistě ocení nádherné okolí s terénem vhodným pro turistiku a cykloturistiku. Budete-li se někdy nalézat v oblasti Českého ráje, zkuste si udělat trochu času navíc a do svého harmonogramu zařadit i návštěvu Komárovského rybníka. Ten má písčité dno, proto je koupání v něm velmi příjemné, na rozdíl od rybníků, jejichž dno je pokryto blátem. Rybník je dobře přístupný a jeho okrajové části jsou vhodné i pro děti a neplavce. Okolí rybníka je velmi pěkné a určitě zde strávíte nejednu příjemnou chvíli při odpočinku od každodenních starostí. Dostupné autem po celý rok.

Koupaliště Košťálov

Bazén s kvalitní vodou na okraji obce, pod zaniklým hradem Košťál. Celý areál je nově zrekonstruován. Koupaliště má dětskou vodní skluzavku a 3m skokanské prkno. V areálu je zatravněné volejbalové hřiště, dětské houpačky, společ. ohniště. Občerstvení je možné si zakoupit v kiosku. Pro karavany jsou vybudovány elektropřípojky. Možnost stanování.

Rybolov

Rybolov

Rybník Bažantník se nachází v autocempu Sedmihorky. Je soukromým revírem s hospodářským odlovem ryb na udici. Máme svá vlastní pravidla rybolovu, která nejsou tak striktní a svazující jako je rybářský řád i když z něj v zájmu ochrany ryb vycházíme. Povolenku si proto může koupit i ten zájemce, který není organizovaným členem rybářského svazu. Povolenky se dají koupit pouze u nás v kempu a to ve třech variantách: 1-denní, 3-denní(tzv. víkendová) a 7-denní. Povolenky jsou pouze pro ubytované hosty.

Adrenalin

Adrenalin Lanové centrum Žlutá Plovárna

Lanové centrum na Malé skále je jedním z největších lanových center v Libereckém kraji. Nachází se na břehu řeky Jizery, ve Žluté plovárně. Pro návštěvníky jsou zde připravena jak vysoká tak nízká lana. Celý program probíhá pod dohledem profesionálních instruktorů, kteří vás zasvětí do všech tajů techniky lezení a jištění a podle vašich schopností vám doporučí vhodné překážky. 22 obřích dřevěných sloupů zapuštěných v zemi spojují lanové překážky, můstky a atrakce, to vše v 8mi až 10ti metrové výšce nad zemí.

  • 20 různě obtížných překážek a atrakcí
  • Tarzanův skok z výšky 8m
  • Big swing (skok do napnutých lan)
  • Obří houpačka
  • Lanová dráha
  • Horolezecká stěna

Více na www.lcmalaskala.cz.

Golf

Golf Golf Club Jičín

Golf Club Jičín je moderní golfový klub založený v roce 2005 se zaměřením na začínající golfisty. Tréninkový areál klubu leží na okraji Jičína směrem na Hradec Králové. V provozu je 8 krytých odpališť a dva cvičné greeny pro nácvik čipování, hry z bankrů a patování. Hlavní činností klubu je sdružovat členy za účelem sportovních golfových aktivit, vychovávat děti, mládež, ale také dospělé, učit je golfové etice a golfu samotnému - a to vše za přijatelných cenových podmínek. Hlavním cílem klubu je rozvoj golfu v jičínském regionu, a proto je nutné zpřístupnit tento sport všem vrstvám. Golf je sport pro celou rodinu, kterému se můžete věnovat v kterémkoliv věku.

Golf Club Semily

Golf Club Semily, byl založen v roce 1963. V roce 1970 byla zahájena výstavba hřiště na levém břehu Jizery za semilskou nemocnicí. Původní šestijamkové hřiště bylo v 80. letech rozšířeno na hřiště osmijamkové a doplněno o klubovnu s technickým zázemím. Ve velice úspěšných 90. letech Golf Club Semily vybudoval kvalitní driving-range, novou lávku přes Jizeru a tolik potřebnou devátou jamku. Není mnoho těch golfových hřišť, kde jednotlivé jamky mají nejenom čísla, ale jedna každá má své jméno. Do této nepočetné skupiny hřišť s příběhem patří i semilské hřiště.

Driving range

V současné době je na ploše driving range k dispozici 5 jamková provizorní akademie. Nově jsou zbudovány 3 chipping greens a cvičný bunker. Provozní podmínky:

  • Tréninkové hodiny je třeba si dohodnout s Pro-trenerém individuálně - mobil 603 526 491 /Robert Schovánek/. Samozřejmostí je zapůjčení golfových holí.
  • Mimo uvedené hodiny je možno trénovat pouze s vlastními míči!
  • Hra na hřišti je povolena hráčkám a hráčům s handicapem nebo zelenou kartou.
  • Dětem a mládeži do 15-ti let se zelenou kartou je povolena hra pouze v doprovodu hráčky nebo hráče s handicapem starším 18-ti let.

Jezdectví

Jezdectví Jízdárna Erbanovi, Pařezská Lhota

Jízdárna na koňské farmě rodiny Erbanových v obci Pařezská Lhota nabízí jedinečnou příležitost poznat krásu regionu Český ráj ze sedla koně. Vyjížďky do přírody. Ebanovi chovají Huculské koně a Haflingy. Kromě jízd v sedle nabízí i projížďky kočárem. Kočár má kapacitu 3 dospělé osoby, nebo dvě dospělé osoby + dvě děti. Jízdy v ohradě jsou k dispozici každý den od 18,00 do 20,00 hod, nebo po telefonické domluvě během celého dne. Vyjížďku v přírodě je nutno vždy objednat telefonicky nejméně den předem. Kontakt: +420 776 636 740.

Farma zvířat Stará Paka

Krajinu Novopacka z koňského hřbetu můžete poznávat prostřednictvím Farmy zvířat Stará Paka, kde chovají jako jediní v České republice stádo 20 malých horských koní plemene Norský fjord. Koně jsou menšího vzrůstu (do 155 cm kohoutkové výšky), a proto jsou se svojí klidnou a milou povahou vhodné k práci s dětmi. Farma se zaměřuje především na jezdecké kurzy pro děti od 5 let a pořádají se zde i letní jezdecké tábory. Turistická jízdárna na farmě nabízí jezdecké kurzy i pro dospělé, a to jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce. Absolvovat zde můžete jednotlivé hodiny jízdy, nebo celý kurz. Kontakt: +420 731 225 203.