Zimní aktivity - Krkonoše a okolí

ETC Sport

Východní krkonoše

Skiresort Černá hora – Černý důl – Janské Lázně – Svoboda nad Úpou

Skiresort Černá hora

Skiresort Černá hora je novým lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Skiresort Černá hora nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 20km (77% vybaveno technickým sněhem), 4 lanovými dráhami a 22 lyžařskými vleky, kde si každý lyžař či snowboardista jistě najde to "své". Areál v Janských Lázních disponuje novou 8-mi místnou kabinkovou lanovou dráhou, sjezdovými tratěmi všech druhů obtížnosti, patřící k nejdelším v Čechách (délka až 3km), sáňkaři mohou využít jedinečné 3.5km dlouhé Černohorské sáňkařské cesty. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami, moderně vybaveným KIDparkem pro výuku lyžování a SNOWparkem se speciálními překážkami a skoky. Areál ve Svobodě n. Úpou - Duncan je areálem rodinného typu, který nabízí návštěvníkům zdarma stálou slalomovou trať s časomírou, její reservace je možná i pro privátní akce. Skiresort Černá hora věnuje velkou pozornost pravidelné úpravě běžeckých tratí v délce přes 70km, v hlavní sezóně je přeprava lyžařů mezi areály zajištěna skibusy.

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou

Lyžařský areál, který provozuje čtyřsedačkovou lanovku a 9 vleků s přepravní kapacitou 9 520 osob/hodinu a upravuje cca 10,5 km sjezdových tratí různých obtížností, je největším v celé lokalitě. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvlášť rodinami s dětmi. Je možné vybrat si od cvičných louček až po náročné sjezdové terény. Ve večerních hodinách jsou v provozu 3 vleky s umělým osvětlením, sjezdovka Javor je nejdelší a nejlepší osvětlený svah v České republice. Pro vyznavače snowboardingu je po celou sezónu v provozu velký funpark. Pro běžkaře je stále upravována Krkonošská magistrála.

Mladé buky

Mladé buky

Areál oceněný čtyřmi hvězdy nabízí lyžařské využití rodinám s dětmi, začátečníkům i pokročilým lyžařům, snowboardistům a freestylistům. Technické vybavení je rozšířeno o třísedačkovou lanovou dráhu, dětský KIDpark je nově vybaven pojízdným kobercem. Najdete zde i snowpark. Základní nabídka obsahuje zasněžování, upravené sjezdovky, osvětlení celého areálu pro večerní lyžování a širokou škálu služeb, restaurací, půjčoven. Skibusy z Trutnova a parkování zdarma.

Velká Úpa – areal Skiport

Nachází se v samém srdci Krkonoš, na hlavní komunikaci mezi Trutnovem a Pecí pod Sněžkou. V lyžařském areálu Skiport - Velká Úpa naleznou návštěvníci středně náročné lyžařské terény (červené a modré sjezdovky), které jsou dostupné díky provozu nové třísedačkové lanovky a dvou kotvových vleků. U dolní stanice lanovky se nachází lanový dětský vlek - vhodný pro malé a začínající lyžaře. Pár metrů od horní stanice lanovky se nachází 5-ti kilometrový upravovaný běžecký okruh kolem Pěnkavčího vrchu, který navazuje na 80km Krkonošskou magistrálu. Pro noční lyžování je osvětlena sjezdovka u vleku Modřín.V areálu můžete využít služeb půjčoven lyží, ski servisu, lyžařské školy ale i nově otevřeného Snow-Parku s pěti kvalitními překážkami pro snowboardaře.

Západní Krkonoše

Benecko

Benecko

Benecko je klidné lyžařské středisko, ideální pro rodiny s dětmi, začínající lyžaře, ale i náročnější vyznavače zimních sportů. Nabízí moderní čtyřsedačkovou lanovou dráhu, dvanáct lyžařských vleků různých délek, snowtubing, večerní lyžování, technické zasněžování. Pro vyznavače bílé stopy jsou k dispozici kvalitně upravované běžecké tratě. Dále můžete využít vyjížďky na saních tažených koňmi, bowling, hernu nebo návštěvu diskotéky.

Harrachov

Harrachov

Jedno z nejkrásnějších středisek zimních sportů v České Republice. Zaměření tohoto střediska je všestranné a kromě kvalitních sjezdových tratí nabízí Harrachov ideální podmínky i pro lyžaře - běžce a lyžařskou turistiku všech stupňů náročnosti. Harrachov je známým místem skokanských soutěží včetně světových pohárů a mistrovství světa. Běžecké tratě: a)závodní 2 x 7,5 km b)ostatní upravované 110 km Harrachov je známý především skokanskými můstky: K8, K15, K40, K70, K90, K120, K185.

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou čítá 24 lyžařských vleků, dvě čtyřsedačkové lanové dráhy a přes 23 km sjezdových tratí všech náročností. V okolí Rokytnice nad Jizerou je možné využít 57 km běžeckých tratí. Bezplatný Skibus jezdí po celé Rokytnici nad Jizerou převážně v půlhodinových intervalech. Centrální parkoviště v Rokytnici nad Jizerou jsou bezplatná.

Vítkovice

Vítkovice

Vítkovice v Krkonoších leží na rozhraní Libereckého a Královéhradeckého kraje v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. Lyžařské středisko Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Areály Aldrov, Janova Hora a Vurmovka nabízejí návštěvníkům veškeré technické zázemí. Kvalita tratí je zajištěna denní úpravou a technickým zasněžováním. Večerní lyžování. Lyžařům je k dispozici 5 vleků a 1 čtyřsedačková lanová dráha “Prezidentský expres“.

Centrální Krkonoše

Horní mísečky

Horní mísečky

Středisko Horní Mísečky je položené v klidné oblasti obce Vítkovice ve výšce 1 000 m n.m. Závodní i standardní běžecké tratě v délce 50 km patří k nejlepším v České republice a jako jediné jsou položené v nadmořské výšce 1 000 m. Lanová dráha Medvědín, je ideálním spojením Horních Míseček se Špindlerovým Mlýnem. Nachází se zde sjezdové tratě všech obtížností pro náročné i začátečníky. Všechny sjezdovky na Medvědíně a Horních Mísečkách jsou technicky zasněžovány. Provoz střediska na Horních Mísečkách je doplněn dalšími službami jako je večerní lyžování, snowboard park, dětská lyžařská škola (SKOL MAX), snowboardová škola a atraktivitu doplňuje snowtubingová dráha určená pro děti i dospělé. Ve středisku Medvědín - Horní Mísečky Vás na vrchol sjezdových tratí vyveze čtyřsedačková lanová dráha a pět vleků.

Lánov - Skipark Dolní Dvůr

Lánov

Leží v samém srdci Krkonoš, 6km od Vrchlabí, 8km od Černého Dolu. Areál je charakteristický svou nenáročností, kvalitním vybavením areálu, pravidelnou úpravou lyžařských terénů a minimálním cenám. Vyhovuje tak především začínajícím lyžařům a rodinám s malými dětmi hledající lyžování v klidném prostředí bez front. Díky systému technického zasněžování je areál v provozu již od prvních zimních dní a to každodenně od 9 do 16 hod a večer od 17.30 do 21.00 hod.

Strážné

Strážné

Skiareál Strážné je moderní lyžařské středisko, situované v nadmořské výšce 800 m n.m., 6 km od Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Areál je vybaven čtyřmi sjezdovými tratěmi všech stupňů obtížnosti, od modré až po černou. Odbavovací systém na vlecích je vybaven čtečkami čipových karet. Pro děti nabízíme dětský vlek "provázek" a velmi mírný cvičný svah v těsném sousedství modré sjezdovky. Dále nabízíme: snowtubing a freestyle snowpark vybavený osvětlením pro večerní jízdy, nebo například zimní projížďky na koních.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn

Skiareál provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. Skipas zakoupený na kterékoliv pokladně je možno využít na všech lanových drahách a lyžařských vlecích (na LD Labská, LV na Horních Mísečkách, na LV Davidovka a Horal je možno využít nižší regionální jízdné). Areál Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně. Každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu 3 lanové dráhy a pět vleků. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U- rampy. V rámci celého Špindlerova Mlýna (5 lanových drah a 11 vleků) platí jednotné jízdné. S areálem Medvědín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU. Návštěvníci Špindlerova Mlýna zde najdou dostatek restaurací, lyžařských a snowboardových škol, večerního využití volného času - bazény, bowlingové dráhy, bobovou a sáňkařskou dráhu.

Vrchlabí

Skiareál Herlíkovice

Skiareál Herlíkovice a Bubákov se nachází 4km od Vrchlabí. Střediska nabízejí celkem 2 čtyřsedačkové lanovky a 8 vleků. Lanová dráha vede na vrch Žalý – 1019m.n.m., odkud je pohodlný přístup na běžecké tratě na Benecku a Mísečky. Areály nabízejí denně večerní lyžování na celkem 2km vzájemně propojených a osvětlených sjezdových tratích. Součástí areálu je snowpark s vlastním vlekem.