Podkrkonoší a okolí - Letní aktivity

ETC Sport


Koupání

Koupání Královédvorská plovárna – Tyršovo koupaliště

V prostorném areálu jsou dva velké bazény, malý bazén pro děti, tenisový kurt, dětské hřiště, basketbalové a beach volejbalové hřiště. Ve velkém parku vedle plovárny je travnatá plocha se stromy, ideální místo i pro odpolední piknik Kontakt: Mánesova 360, 544 01, Dvůr Králové nad Labem. Tel.: +420 499 621 274.

Koupaliště Dachova u Hořic

Stylové koupaliště (dno z pískovcových kvádrů, dřevěné kabinky na převlékání) o rozloze 8000 m2 na severních svazích Hořického chlumu. Uprostřed koupaliště je dřevěný ostrůvek, pláže jsou písečné a travnaté. Z atrakcí je k dispozici 2m skokánek, tobogan, dále petanque, hřiště na fotbal, volejbal i plážový volejbal nebo stolní tenis. Vybavenost areálu je na velmi slušné úrovni - zahrnuje sociální zařízení, sprchy, kabinky či stánky s občerstvením.

Rybník Velký Vřešťov

Přírodní koupání s rozlehlými travnatými plážemi s dlážděným a pak bahnitým dnem, možnost windsurfingu. Další informace: Rybník Velký Vřešťov 1 km od obce, 12 km od Dvora Králové, tel. +420 499 394 123.

Jinolické rybníky

Velká rekreační oblast při stejnojmenné obci na severovýchodním okraji Prachovských skal, rozkládající se u tří rybníků - Oborský rybník (11,4 ha) s veřejným tábořištěm, autokempinkem, restaurací, kiosky a chatovým táborem KČT, rybník Němeček (5,2 ha) a rybník Vražda (2,1 ha).

Plavecký areál Dobruška

Plavecký areál v Dobrušce nabízí svým návštěvníkům letní koupaliště a krytý bazén o rozměrech 25 x 8 m o hloubce 1,20 – 3,90 m. Skokanská věž. Voda v bazénu je temperována na 26 – 28 °C. Bazén má čtyři dráhy a kapacitu max. 100 osob. Další atrakcí je dětský bazén o rozměrech 5,5 x 3,5 m s hloubkou 0,4 – 0,6 m. Voda má 30 °C. Kapacita až 20 dětí do 10-ti let a v doprovodu rodičů. Pro děti je připravena dětská skluzavka, možnost zapůjčení plaveckých pomůcek zdarma. Z dalších služeb jsou k dispozici parní komory, fitness centrum, možnost masíží, občerstvení formou automatů a sauna s ochlazovacím bazénkem a kapacitou 25 osob. Novinkou je možnost saunování dětí. Koupaliště je otevřeno v letní sezoně podle počasí, denně od 10 do 19 hod. Bazén má rozměry 50 x 21 m s průměrnou teplotou vody 24 °C. Kapacita koupaliště včetně veškerých ploch mimo bazén je 1 500 osob. Pro děti je k dispozici dětský bazén ve tvaru šestiúhelníku, uprostřed nerezový hřib, ohříváno solárním zařízením na 26 °C, dále dětský koutek s prolézačkami, houpačkami, zeměkoulí a pískovištěm. V areálu jsou dvě volejbalová hřiště, stoly na stolní tenis, restaurace s terasou a dva kiosky s občerstvením.

Vodní nádrž Rozkoš

Největší vodní plocha v Královéhradeckém kraji (cca 800 hektarů) a zároveň vynikajícím místem k odpočinku a rekreaci. Hlavní koupací oblast leží na okraji města Česká Skalice, v areálu autokempu. K dispozici jsou zde velké travnaté plochy na opalování, dřevěná mola, tobogán, dětské brouzdaliště atd. K další vybavenosti náleží kabiny na převléknutí, sociální zařízení, stánky s občerstvením, restaurace, minigolf či letní kino.

Plavecký areál Jaroměř

Plavecký areál v Jaroměři nabízí vyhřívané bazény s konstantní teplotou 24 °C, s čistou vodou. Zázemí tvoří šatny, sprchy a WC. V areálu se nacházejí stánky s občerstvením a nápojový automat, půjčovna slunečníků, hřiště na plážový volejbal a ping-pong. Návštěvníci se mohou slunit na přilehlé travnaté ploše. Z vodních atrakcí jsou k dispozici dva bazény o rozměrech 50x22 metrů plavecký bazén, 22x12 metrů dětský bazén, dále dvouproudová skluzavka 25 metrů a dětské brouzdaliště 6x6 metrů.

Rybolov

Rybolov

Sportovní rybolov na Rozkoši - Celoroční prodej rybářských povolenek. Informace k ostatním revírům obdržíte současně se zakoupenou povolenkou. Na údolní nádrži Rozkoš je povolen rybolov celoročně. Vnadit a nahazovat nástrahy a lovit ryby je povoleno pouze ze břehu. Zákaz používání bójí pro označení krmného místa a lovného místa. Na revíru platí celosvazové povolenky. Pro lov jsou na revíru určeny 4 úseky vyznačené tabulemi. Jestliže lovící nedosáhl žádného úlovku, je povinen po skončení lovu zbývající část řádku v Přehledu o úlovcích proškrtnout. Po skončení lovu nebo při jakémkoliv přerušení lovu musí být místo řádně uklizeno , nic na něm ponecháno a všechny úlovky řádně zapsány v Přehledu o úlovcích. Na pozemcích vodní nádrže je dle pokynů majitele pozemků Povodí Labe s.p. zakázáno: stanování, kempování, rozdělávání ohňů, výstavba rybářských přístřešků a stanů, odhazování odpadků, znečišťovaní území a vodní plochy. Parkování dopravních prostředků je povoleno v souladu s vyhláškou o silničním provozu.

Golf

Golf Golf Resort Nová Amerika

Nová Amerika, termín, který se stal v českém golfu pojmem. Zde bylo poprvé postaveno hřiště s 27 jamkami. Nová Amerika je do dnešního dne jedním z největších a nejvýznamnějších golfových hřišť v České republice a jediný golfový resort ve východních Čechách disponující více než 18 jamkami v mistrovské kvalitě. Svým návštěvníkům nabízí mistrovskou golfovou hru, rozsáhlé tréninkové plochy, stylový hotel a vyhlášenou restauraci. Nová Amerika ale nežije historií a dívá se do budoucna. Navíc si budete moci vyzkoušet jeden z nejmodernějších přístrojů pro podávání míčků, který vedení klubu zakoupilo. Driving Range na Nové Americe se tímto krokem stává jedním z nejmodernějších v Evropě.

Golfové hříště Mladé Buky – GRUND RESORT

Golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Areál je situovaný v malebné podkrkonošské krajině, nabízí neopakovatelné výhledy na masiv Východních Krkonoš včetně jejich dominanty Sněžky a na překrásné Vraní hory a Zvičinu. Po rozsáhlé přestavbě celého areálu je od září 2009 k dispozici nové, 18jamkové hřiště, cvičné 6jamkové hřiště s cvičnými chipping a putting greeny a krytý driving range, včetně zázemí a osvětlení.

Jezdectví

Jezdectví Jízda na koni v Podkrkonoší

Nabízíme vyjížďky na koních do okolní přírody i výuku ježdění na jízdárně pro začátečníky i pro velmi pokročilé jezdce na jízdárně i v terénu. Zájemci o pravidelný výcvik mohou využít 10-hodinový kurz nebo se mohou stát členy jezdeckého klubu a naučit se na koních jezdit i starat se o ně. Tel.: +420 777 893 944.

Nabízíme
  • Ustájení koní - celková kapacita 40 boxů, k dispozici travnaté a pískové kolbiště, výběhy, pastvina, tréninkový pás pro koně
  • Parkurový výcvik koní
  • Drezurní výcvik koní
  • Výuku parkurového skákání
  • Výuku drezury koní
  • Vyjížďky po nádherném okolí
  • Členství v JK s výukou jízdy na koni a péče o koně
  • Prodej koní všech kategorií
  • Přípravu klisen k výkonnostním zkouškám

Vyjížďky na koních - Katty´s Ranch

Pořádáme individuální vyjížďky na vašich nebo našich koních. Severně od Nové Paky v krásné přírodě pořádáme jednodenní i vícedenní výlety na koních. Pořádáme i výlety do panenské přírody v oblasti Ralsko - též na jeden i více dní - busem (až pro 5 osob) nebo vlastními či vypůjčenými koňmi. Panenská příroda, která obklopuje náš ranč, dává záruku nezapomenutelných zážitků. Program lze absolvovat i na kolech. Na Katty´s ranči se zabýváme koňmi vhodnými k dennímu všestrannému využití,t zn. že i hřebci jsou ovladatelní i v těžkém terénu, ve volné přírodě. Nedělá jim problém chůze po frekventované silnici, jízda podle kolejí-míjení vlaků, překonávání překážek-lezení po skalách, brodění a plavání ve vodě. Koně u nás vychováváme bez stresu,celoročně ve výbězích a už odmala chodí hříbata na volno na vyjížďky, kde se bez nátlaku a se samozřejmostí učí pohybovat v různém terénu a v neposlední řadě i poslušnosti. Tel.: +420 603 483 668.